Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Pie Melānijas Vanagas muzeja uzstādīs informatīvos stendus

Pie Melānijas Vanagas muzeja uzstādīs informatīvos stendus

Bijušās Amatas pamatskolas ēkā jau vairāk nekā 20 gadus darbojas rakstnieces Melānijas Vanagas muzejs. Tā ekspozīcija atspoguļo rakstnieces dzīvi un daiļradi, izsūtījumā pavadītos gadus un arī represēto novadnieku dzīvesstāstus.  

Šovasar, īstenojot Eiropas Savienības projektu, sākta āra informatīvo stendu izveide un uzstādīšana pie muzeja ēkas. To saturu ir sagatavojusi muzeja vadītāja Ingrīda Lāce, bet māksliniecisko noformējumu veido Cēsu muzeja mākslinieks Dainis Andersons. "Stendos būs skatāmas fotogrāfijas un lasāma informācija par Melānijas Vanagas veikumu un saistību ar Amatu un Cēsu novadu. Interesenti varēs gūt priekšstatu arī par Amatas skolu un tās bagāto vēsturi. Tā dibināta 1871.gadā un darbojās līdz pat 2015.gadam. Tieši šeit Melānija Vanaga  sāka savas skolas gaitas," stāsta muzeja vadītāja Ingrīda Lāce. Viņa ir vienīgā muzeja darbiniece, tāpēc ekspozīcijas apskatei iepriekš jāpiesakās. Savukārt, piestājot un aplūkojot āra stendus, jebkurš nesteidzīgs ceļotājs varēs gūt ieskatu un pamudinājumu apmeklēt muzeju, lai rūpīgāk iepazītu Melānijas Vanagas daiļradi, komunistiskā režīma represijas un izsūtīto dzīvesstāstus. 

Netālu no muzeja atrodas Svētakmens, kas ir politiski represēto piemiņas vieta un arī Sibīrijas zemnīca, līdzīga tai, kādā izsūtījumā dzīvoja Melānija Vanaga. Tādējādi topošie  informatīvie stendi būs pamanāmas ceļa zīmes, kas apmeklētājus ieinteresēs doties rakstnieces pārsteidzošajā grāmatu pasaulē, no pirmavota iepazīstot vienu no traģiskākajiem posmiem mūsu tautas vēsturē.  

Paredzams, ka stendi tiks uzstādīti septembrī. 

Stendi tiek izgatavoti un uzstādīti LEADER projekta “Informatīvo stendu izvietošana pie M. Vanagas muzeja” (projekta nr. Nr.23-09-AL18-A019.2202-000002) ietvaros, projekta kopējās izmaksas ir EUR 6864.57, tajā skaitā publiskais finansējums EUR 6178.11.

 

Datums: 2023. gada 31. augusts