Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Amatas apvienības aktualitātes novembrī

Amatas apvienības aktualitātes novembrī

Pasākumi

Skujenes Tautas namā 5.novembrī plkst.10.00 norisināsies zoles turnīrs. Pieteikšanās, zvanot pa tālruni 29180710 (Roberts).

Zaubes Kultūras namā 5.novembrī plkst.15.00 notiks pasākums "Senču acīm raugoties". Pasākuma programma ŠEIT.

Lāčplēša dienā plkst.16.45 Nītaurē notiks gaismas ceļa veidošana no svecītēm uz ietves, kas ved uz Nītaures mūzikas un mākslas pamatskolu. Plkst.17.00 notiks gājiens (ar savām lāpām, lukturīšiem, svecēm) no Nītaures skolas līdz “Latviešu strēlnieku Brāļu kapiem”. Noslēgums Nītaures estrādē pie ugunskura ar dziesmām un siltu zupu.

Lāčplēša dienā, 11.novembrī no plkst.18.00 skujenieši aicināti logos un savu māju pagalmos iedegt svecītes kritušo varoņu piemiņai.  

Zaubes pamatskolā 12.novembrī plkst.16.00 notiks koru sadziedāšanās koncerts Valsts svētku noskaņās.

Svētdien, 13.novembrī, plkst.13.00 Drabešu Tautas namā “Ausmās” piekto reizi notiks arheologu Zigrīdas un Jāņa Apalu vārdā nosauktās prēmijas “Apalu prēmija” pasniegšana. Prēmija tiek pasniegta reizi divos gados par vēsturiskā mantojuma un cilvēku dzīves izpēti novados, pētījumiem arheoloģijā un viduslaiku vēsturē, kā arī vēstures skolotājiem par ieguldījumu skolēnu izglītošanā. 

Piektdien 18.novembrī plkst.19.00 Amatas Kultūras centrā notiks Valsts svētku pasākumās “Silta sirds”. Pēc pasākuma svētku balle, kurā spēlēs Ilze un Guntars.

Nītaures Kultūras namā 18.novembrī no plkst.18.00 līdz plkst.19.30 notiks svinīgais pasākums. Pēc pasākuma balle kopā ar grupu “Kompromiss”.

Zaubes centrā, pie karogiem, 18.novembrī plkst.20.00 apsveikumu valsts svētkos un muzikāls gaismu šovs

Skujenes Tautas namā 19.novembrī plkst. 19.00 notiks svētkiem veltīta koncertprogramma “Zeme skaistākā” ar grupu “Eridana”. Plkst. 21.00 svētku balle.

Ieriķos atklās Cēsu kaujām veltītu tūrisma objektu

Cēsu kaujas bija viens no nozīmīgākajiem pavērsiena punktiem Latvijas Neatkarības kara (1918.-1920. g.) gaitā. Ar sadursmi starp Igaunijas armijas bruņu vilcieniem un Landesvēra vienībām pie dzelzceļa tilta pār Amatu 1919.gada 5.jūnijā aizsākās Cēsu kauju pirmais posms. Pieminot šo notikumu, pie Ieriķu stacijas izveidots jauns tūrisma objekts, kas piedāvās piedzīvot vēstures stāstu, izmantojot mūsdienu tehnoloģiju dotās iespējas - ar virtuālās realitātes palīdzību. Piecu minūšu garo stāstu par kauju pie dzelzceļa tilta virtuālās realitātes (VR) binoklī būs iespējams aplūkot katru dienu bez maksas. 

Jaunās vietas svinīgā atklāšana notiks piektdien, 11.novembrī, plkst.11.00 pie Ieriķu stacijas. Amatas pamatskolas vecāko klašu audzēkņi dalīsies pārdomās, ko viņiem šodien nozīmē vārdi: varonība, drosme, atbildība, kā arī būs citas aktivitātes.

Uz laiku slēgta Ieriķu bibliotēka

Saistībā ar bibliotekāres atvaļinājumu Ieriķu bibliotēka būs slēgta no 2.novembra līdz 15.novembrim.

Siltumenerģijas apgādes pakalpojuma jaunais tarifs

No šī gada 1.novembra stāsies spēkā Amatas apvienības pārvaldes siltumenerģijas apgādes pakalpojuma jaunais tarifs. Tas būs 2,25 EUR/m2 bez PVN, kas ir par 40,63% augstāks nekā pērn.

Projektu aktualitātes, remontdarbi

Novembrī noslēgsies notekūdeņu attīrīšanas iekārtas un sadzīves notekūdeņu tīklu izbūve Spārē. 

Tiks saņemts tehniskais projekts būvprojekta “Nītaures mūzikas un mākslas pamatskolas pārbūve energoefektivitātes paaugstināšanai”. 

Amatas un Zaubes pagastos turpinās grants ceļu remonta darbi. 

Izsludināts pieteikums par Drabešu skolas dienesta viesnīcas telpu remontu. Tos plānots sākt novembrī.

Datums: 2022. gada 1. novembris