Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Bluķa svētki Āraišu ezerpils Arheoloģiskajā parkā

Bluķa svētki  Āraišu ezerpils Arheoloģiskajā parkā

2022.gada 18.decembrī no plkst.14.00 līdz plkst.1600 kopā ar folkloras grupu “Grodi” Āraišu ezerpils Arheoloģiskajā parkā tiks svinēti Bluķa svētki - jaunā gaismas gada sākšanās. Lai vairotu kopīgo prieku, apmeklētāji aicināti nākt maskās. 

Biļetes uz pasākumu iegādājamas portālā www.bezrindas.lv vai uz vietas Āraišu ezerpils Arheoloģiskā parka kasē.  Pirmskolas vecuma bērniem ieeja bez maksas. 

Senlatviskuma tradīcijas glabā noslēpumus par to, kā cilvēkiem dzīvot harmonijā ar norisēm dabā, lai saglabātu mundrumu un mobilitāti cauru gadu. Viena no šādām tradīcijām ir bluķa svētki – ziemas saulgriežu svētki, kad atzīmē gaismas uzvaru pār tumsu.

Bluķa svētkos apkopo visas nelaimes un likstes no iepriekšējā gada, lai ar jaunām un pozitīvām domām sāktu nākamo gadu. Pēc seno latviešu tradīcijām bluķis simbolizē sauli, kuru tad izripina pa malu malām – pēc tam sadedzina ugunskurā, jautri lecot tam pāri un baudot svētā ugunskura siltumu un gaismu. Pasākuma gaitā taisīsim lāpas, dosimies kopīgā bluķa vilkšanas pārgājienā pa parka teritoriju un, dzerot tēju, ejot rotaļās un dziedot, svinēsim gaismas ienākšanu mūsu dzīvēs!

Aicinām ģērbties silti, ērti un laika apstākļiem atbilstoši. 

 

Datums: 2022. gada 11. decembris