Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Latvijā sākas iepriekšējā balsošana Eiropas Parlamenta vēlēšanās

Latvijā sākas iepriekšējā balsošana Eiropas Parlamenta vēlēšanās

Šodien kopumā 945 iecirkņos visā Latvijā sākas Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu iepriekšējā balsošana. Cēsu novadā būs iespējams nobalsot 29 vēlēšanas iecirkņos. Iecirkņi Cēsu novadā šeit.

Kā informē Centrālā vēlēšanu komisija (CVK), iepriekšēja balsošana iespējama:

  • pirmdien, 3.jūnijā, no plkst. 8.00 līdz 13.00,
  • ceturtdien, 6.jūnijā, no plkst.16.00 līdz 20.00,
  • piektdien, 7.jūnijā, no plkst.13.00 līdz 18.00.

No šodienas līdz sestdienai, 8.jūnijam, plkst.12.00 tiem balsstiesīgajiem Latvijas iedzīvotājiem, kuriem veselības stāvoklis neļauj nokļūt vēlēšanu iecirknī EP vēlēšanu dienā, būs iespēja pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā. Balsošanai atrašanās vietā, piemēram, mājās jāuzraksta iesniegums, kurā jānorāda vārds un uzvārds, personas kods, tālruņa numurs, adrese, daudzdzīvokļu mājai jānorāda ārdurvju kods.

Iesniegumu var rakstīt, izmantojot CVK izveidoto anketu, vai arī brīvā formā. Uzrakstīto iesniegumu par balsošanu mājās var nodot tuvākajā vēlēšanu iecirknī. Iesniegumu var aiznest radinieks, kaimiņš, aprūpētājs vai cita uzticības persona. To var arī nosūtīt e-pastā savas pašvaldības vēlēšanu komisijai – tāds iesniegums jāparaksta ar drošu elektronisko parakstu.

Eiropas Parlamenta vēlēšanu diena Latvijā ir sestdien, 8.jūnijā, no plkst.8.00 līdz 20.00. Vēlēšanu dienā Latvijā kopumā strādās 945 vēlēšanu iecirkņi, bet ārvalstīs – vēl 50.

Eiropas Parlamenta vēlēšanas notiek reizi piecos gados pavasarī vai vasaras sākumā. Vēlēšanu periodu nosaka Eiropas Savienības Padome pēc apspriešanās ar Eiropas Parlamentu. Tuvākās Eiropas Parlamenta vēlēšanas gaidāmas 2024.gada 8.jūnijā. Šajās vēlēšanās Latvija ir viens vēlēšanu apgabals, no kura Eiropas Parlamentā jāievēlē deviņi deputāti. Tiesības piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās ir Latvijas pilsoņiem, kā arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem, kuri vēlēšanu dienā sasnieguši 18 gadu vecumu. Balsstiesīgo vēlētāju uzskaitei Eiropas Parlamenta vēlēšanās lieto vēlētāju reģistru. Balsstiesīgajiem pilsoņiem ir tiesības  balsošanai izvēlēties jebkuru vēlēšanu iecirknī Latvijā vai ārvalstīs bez iepriekšējas pieteikšanās.

Datums: 2024. gada 3. jūnijs