Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Nītaures Mūzikas un mākslas pamatskolas ēdinātāji – labākie Vidzemē

Nītaures Mūzikas un mākslas pamatskolas ēdinātāji – labākie Vidzemē

Šodien, 29.martā, paziņoti konkursa "Labākais skolu ēdinātājs Latvijā" rezultāti. Konkursam "Labākais skolu ēdinātājs Latvijā" kopumā saņemti 1087 pieteikumi. Vidzemē visaugstāko vērtējumu saņēma Nītaures Mūzikas un mākslas pamatskola.

Nītaures Mūzikas un mākslas pamatskolas direktore Kamēlija Straume par ēdināšanu skolā stāsta: “Mūsu galvenā šefpavāre jau ilgus gadus strādā Nītaures skolā. Ar savu iniciatīvu vienmēr rūpīgi piedomā, kā ēdienu skaisti noformēt. Pavāres ļoti izvērtē, no kā pārtiku iepirkt, lai tā būtu veselīga un atbilstu Ministru kabineta noteikumiem. Tāpat mums ir bērniem interesanta ēdienkarte. Ēdienu nosaukumi ir radoši, piemēram, sniegpārsliņu jeb mannā biezputra”.

Skolas direktore novērtē to, ka visa skola var apsēsties pie viena liela pusdienu galda. Bērni sanāk kopā un pirms maltītes nodzied pateicību pavārēm un ēdienam.

Konkursā skolu iesniegtās ēdienkartes tika vērtētas pēc vairākiem kritērijiem, tostarp – pēc atbilstības Ministru kabineta noteikumiem, kas regulē ēdināšanu. Tika vērtēta ēdienu daudzveidība, vai izmantots pēc iespējas vairāk vietējo un sezonālo produktu, cik daudz cukura un sāls izmantots ēdienos, kā arī, vai pavāri spēj radoši un interesanti pagatavot bērniem atbilstošus ēdienus.

Konkursu rīko Latvijas Diētas un Uztura Speciālistu asociācija. Skolas konkursam februārī varēja pieteikt skolu bērnu vecāki. Viens no konkursa mērķiem ir aktualizēt bērnu maltīšu kvalitāti skolās.

Foto: skolas pavāres - Ilona Andrēviča (no kreisās), Saiva Lazdāne, Hanna Zaytseva (Ukrainas iedzīvotāja).

 

Datums: 2023. gada 29. marts