Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Svinīgi atklāta jaunā gājēju un velo infrastruktūra no Cēsīm līdz pagriezienam uz Līviem

Svinīgi atklāta jaunā gājēju un velo infrastruktūra no Cēsīm līdz pagriezienam uz Līviem

Ceturtdien, 6.jūnijā, svinīgi atklāta jaunā gājēju un velo infrastruktūra no Cēsīm līdz pagriezienam uz Līviem.

VSIA "Latvijas Valsts ceļi" gājēju un velo infrastruktūras būvniecību sāka 2023.gada augustā, un tās laikā ir izbūvēts asfaltēts, apgaismots gājēju un velobraucēju ceļš 1,2 km garumā. Tāpat, izbūvēts apgaismojums, kas apgaismo gājēju un velosipēdistu celiņu visā objektā, kā arī uzstādītas drošības barjeras.

Pasākumā piedalījās satiksmes ministrs Kaspars Briškens, VSIA Latvijas Valsts ceļi (LVC) valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Lazdovskis, SIA ACBR darbu vadītājs Aldis Šaicāns, AS Ceļuprojekts pārstāvis Ivo Pāss un Cēsu novada domes priekšsēdētāja vietniece Inese Suija-Markova.

Satiksmes ministrs Kaspars Briškens uzsver: "Šis projekts ļoti labi parāda, ka ir iespējama laba un kvalitatīva sadarbība starp valsti no vienas puses un pašvaldību - no otras. Līdzās valsts pārraudzībā esošajam ceļam izveidots celiņš kājāmgājējiem un velosipēdistiem, kas savieno infrastruktūru, ko pašvaldība jau bija izveidojusi savā teritorijā. Mums ir sagatavoti vairāki projekti un piesaistīts finansējums, lai tuvākajos gados Latvijā veidotu velo infrastruktūru vairāk nekā 100 km garumā."

Cēsu novada domes priekšsēdētāja vietniece Inese Suija-Markova atzīst: "Cēsu novadam ir ļoti paveicies, jo mēs īsā laika nogrieznī atklājam ļoti būtiskus satiksmes infrastruktūras objektus. Par to paldies jāsaka veiksmīgai sadarbībai ar satiksmes ministriju un Latvijas Valsts ceļiem. Cēsu novadam attīstības vektors ir būt par izcilu vietu dzīvei, un šāda infrastruktūra ir pamatu pamats, lai mēs būti izcila vieta dzīvei, lai mēs justos droši, un lai varētu pārvietoties aktīvi un veselīgi."

Būvdarbus veica SIA "ACBR" par līgumcenu 519 098,68 EUR (ar PVN). Projekta autors ir SIA ''Projekts 3", būvuzraudzību nodrošināja AS "Ceļuprojekts".

Aizvadītā gada rudenī Amatas apvienības pārvalde realizēja gājēju un velo infrastruktūras būvniecību no Zvārtas ielas un Kalna ielas krustojuma līdz P14 autoceļam 610 metru garumā. Objektā ieklāts asfalta segums un uzstādīti 25 apgaismojuma stabi. Būvdarbus veica SIA "Limbažu ceļi" par līgumcenu 117,777 EUR (bez PVN). 

Savukārt Cēsu novada pašvaldība veica 245 metru gara posma izbūvi gar Rīgas ielu posmā no Cēsu pilsētas robežas līdz Pētera ielai. Būvdarbus objektā veica SIA "Imberteh" par līgumcenu 47693,25 EUR (bez PVN).

 

Datums: 2024. gada 6. jūnijs