Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Andris Kuzņecovs no Nītaures pagasta izcīna pasaules čempiona titulu loku šaušanā

Andris Kuzņecovs no Nītaures pagasta izcīna pasaules čempiona titulu loku šaušanā

No 5. līdz 13.augustam Igaunijā norisinājās Pasaules apvidus loka šaušanas čempionāts (WFAC 2022), kurā piedalījās ap 400 dalībnieku no 27 pasaules valstīm, arī ASV, Brazīlijas, Namībijas, Zambijas, Austrālijas un Indijas. Latviju tajā pārstāvēja 24 loka šāvēji, tai skaitā četri sportisti no Cēsu novada, atvedot mājās pat trīs zelta medaļas.

Sacensības norisinājās piecas dienas trīs dažādos vingrinājumos katru dienu savā trasē, kas atšķīrās pēc grūtības pakāpes. Uzvarētāji tika noteikti pēc visu piecu dienu kopvērtējuma rezultātiem.

Andris Kuzņecovs (sporta klubs "Savage Archer") no Nītaures pagasta sīvā un spriedzes pilnā cīņā ar saviem titulētajiem galvenajiem konkurentiem izcīnīja pasaules čempiona titulu BB-C loku klasē pieaugušajiem. Andris atzīst, ka šo čempionātu, kas jau bija paredzēts 2020.gadā, bija ilgi gaidījis un nopietni gatavojies tam, un ir ļoti priecīgs par sasniegto rezultātu. Jāpiebilst, ka Andris ieguva arī Eiropas čempiona titulu jūlija sākumā Francijā notikušajā Eiropas loku mednieku čempionātā (EBHC2022), kur sacensības notika, šaujot pa 3D zvēru mērķiem. 

Haralds Mednis un Viva Medne (loka šaušanas klubs "Free Wind Archers") no Straupes ieguva Pasaules čempionu titulus FU loku klasē attiecīgi jauno vīriešu un sieviešu grupās. Haralds vienā no vingrinājumiem sašāva maksimālo iespējamo rezultātu un tikai pāris punktu pietrūka līdz Pasaules un Eiropas rekordiem citos vingrinājumos. Cēsu novads var lepoties ar šiem jaunajiem un talantīgajiem sportistiem, kuru loka šaušanas karjera ir tikai pašā sākumā.

Datums: 2022. gada 17. augusts