Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Latvijas un Igaunijas dārzu tūrisma speciālisti rod iedvesmu Anglijas parkos un dārzos

Latvijas un Igaunijas dārzu tūrisma speciālisti rod iedvesmu Anglijas parkos un dārzos

30 Latvijas un Igaunijas dārza tūrisma speciālisti piedalījušies profesionālās pilnveides un pieredzes apmaiņas braucienā Anglijā. Jauniegūtās zināšanās dārzu dizainā un vadībā tiks liktas lietā jau tūlīt, sākoties aktīvajai dārza tūrisma sezonai.

Braucienā piedalījās Ĩetrpadsmit dārzu saimnieki, projektu vadītāji un tūrisma speciālisti no Latvijas kopā ar sešpadsmit kolēģiem no Igaunijas, kurus vieno dalība projektā "Dārza pērles". No 2. līdz 5.maijam grupa apmeklēja astoņus dažāda tipa dārzus un parkus: Lenordslī ezeru un dārzu (Leonardslee Lake and Garden), Kembridžas universitātes Botānisko dārzu (Cambridge University Botanic Garden), Sendringhemas lauku īpašumu (Sandringham Estate), ?strastonas Seno mācītāja rezidenci (East Ruston Old Vicarage), RHS Haidholas dārzu (RHS Hyde Hall Garden), Greitkompas dārzu (Great Comp Garden), Sisinghērstas Pils dārzu (Sissinghurst Castle Garden) un Houlparka dārzu (Hole Park Garden).

Dalībnieki ir ļoti apmierināti ar iespēju apmeklēt tik plaša spektra parkus un dārzus un to infrastruktūru. Pieredzē dalās Oleru muižas saimnieks Kārlis Zemītis: "Brauciens bija ļoti noderīgs, uzreiz pēc atgriešanās ir vēlme darboties. Arī Anglijā dārzu un parku saimnieki saskaras ar līdzīgām problēmām kā Latvijā. Jutām, ka neesam vieni, kā arī pamanījām daudz iespējamu problēmu risinājumu." Muižas saimniece Ieva Zemīte izsakās: "Anglijas dārzos ir jūtamas tradīcijas un pamatīgums, kā arī tas, cik ļoti tiek domāts par kopējo dārza arhitektūru. Tā ir kā gaumīga kleita – vai nu ir, vai nav. Par detaļām ir jādomā. Ļoti labi, ka projekta ietvaros Latvijā un Igaunijā tiek domāts par kopēja produkta veidošanu un mārketingu, jo to vajag attīstīt kopā, pamazām izglītojot sadarbību."

Kolēģu teikto ar saviem novērojumiem par angļu viesmīlību papildina Amatas novada Tūrisma attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore Dace Rubene: "Houlparkas dārzā piedzīvojām ļoti personisku apkalpošanu. Pats dārza īpašnieks sagaida katru klientu un piepalīdz virtuvē, gatavojot pusdienas apmeklētājiem. Izcils piemērs, kā strādāt ar cilvēkiem, lai viņi vēl ilgi atcerētos vietas apmeklējumu."

Lielbritānijas tūrisma pārvaldības organizācija "Visit Britain" dēvē parkus un dārzus par vienu no Anglijas izcilākajiem apmeklētāju piesaistes objektiem. 2016.gads pat atzīmēts kā Anglijas Dārzu gads (Year of the English Garden). Pavasaris tiek uzskatīts par īpaši piemērotu laiku apmeklēt dārzus, lai pieredzētu ziedošos rododendrus, acālijas, magnolijas un citus augus. Dārzi un parki ir iedvesmojoša vide, kur smelties idejas un zināšanas par ainavu arhitektūru, produktu attīstību un apmeklētāju pieredzes vadību.

Brauciens rīkots Igaunijas – Latvijas pārrobežu programmas projekta "Dārza pērles" ietvaros. Projekta mērķis ir veicināt dārza tūrisma attīstību Latvijā un Igaunijā, kā arī popularizēt Latviju un Igauniju kā vienotu dārzu tūrisma galamērķi.

???

Informāciju sagatavoja Lelde Beņķe, projekta "Dārza pērles" sabiedrisko attiecību speciāliste. Preses relīze atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

Papildu informācija:
Lelde Beņķe, Vidzemes Tūrisma asociācija
benkelelde@gmail.com

 

Datums: 2019. gada 9. maijs