Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Izstaigā Āraišu ezerpili ar audiogidu!

Izstaigā Āraišu ezerpili ar audiogidu!

Foto: Una Dimitere

Šajā sezonā esam radījuši jaunu pakalpojumu - audiogidu latviešu valodā. Tā pavadībā Āraišu ezerpils Arheoloģiskajā parkā iespējams izstaigāt skaistās takas, vēsturiskās vietas un saelpoties kaudzēm svaiga gaisa. Parks atrodas ainaviski baudāmā vietā, kur skatienam paveras Āraišu ezers un Vidzemes pakalni. Ieklausoties audiogida stāstītajā, Āraišu ezerpils Arheoloģiskais parks piedāvā iespēju uzzināt, kā un kur dzīvojuši, ko ēduši senie iedzīvotāji, kā ģērbušies, kādēļ ir nogrimusi ezerpils un kā tā no jauna augšāmcelta.

Pēc pastaigas tepat parkā pieejami galdi piknikam, kur izdzert līdzi paņemto tēju un iestiprināties. Āraišu ezerpils Aheoloģiskā parkā ir atvērta visa āra teritorija kā arī apmeklētāju centrs. Apmeklētāju centrā apskatāma pastāvīgā ekspozīcija, kurā izzinošā veidā pirmo reizi kopš izrakumu veikšanas ir iepazīstamas tajos iegūtās orģinālas liecības un Jāņa Apala stāsts.

Brīvdienās strādājam no plkst. 9.00 - 19.00!

Biļetes iespējams iegādāties jau iepriekš: https://www.bezrindas.lv/…/araisu-ezerpils…/9204/

Tiekamies Āraišos!

 

Apmeklētāju centra būvniecība īstenota Eiropas Savienības fondu 2014.-2020. gada plānošanas perioda darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 5.5.1. specifiskā atbalsta mērķa "Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus" sadarbības projekta "Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos" (Nr.5.5.1.0/17/I/004) ietvaros. Amatas novada pašvaldība projektu īsteno sadarbībā ar Siguldas novada pašvaldību, kas ir projekta vadošais partneris.

“Šis/ī atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.”

 

Datums: 2021. gada 30. jūlijs