Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Ugunskuru vakars un individuāla bluķu vilkšana 19. decembrī Āraišu ezerpils Arheoloģiskajā parkā

Ugunskuru vakars un individuāla bluķu vilkšana 19. decembrī Āraišu ezerpils Arheoloģiskajā parkā

Tradīcijas turpinās Āraišu ezerpils Arheoloģiskā parkā! Gan senākos, gan nesenākos laikos īsi pirms Ziemas saulgriežiem latvieši mēdz vilkt bluķi. Bluķī sakrājas pagājušā gada likstas un neveiksmes, sliktie darbi un domas, bet galā tas jāsadedzina, lai varētu notikt jauns sākums, sākties jauns gads! 2020. gada 19. decembrī arheoloģiskias parks mīļi aicina izbaudīt ugunskuru atmosfēru Āraišu ezerpils Arheoloģiskā parka teritorijā un no pulksten 16:00 līdz pulksten 19:00 vienas ģimenes ietvaros vai individuāli vilkt bluķi ar šī gada nedienām un nedarbiem, lai pastaigas noslēgumā to sadedzinātu kādā no 7 ugunskuriem parka teritorijā.

Vienas mājsaimniecības locekļi saņems striķī iesietu bluķi. Striķis tiks izsniegts bezkontakta veidā. Apmeklētāji tiek aicināti individuāli vai vienas mājsaimniecības ietvaros piemeklēt īsto striķa garumu, lai to būtu ērti vilkt individuāli vai ģimenei kopā. Striķis tiek atlaists tikai tad, kad bluķis jau ievietots iepriekš izvēlētajā ugunskurā.Kontrolēsim ar darbinieku palīdzību,lai plūsma ir secīga un katram bluķa vilcējam ir iespēja secīgi piestāt pie ugunskura, kas tajā brīdī ir bez viesiem un gatavs uzņemt tikai viena bluķa sadedzināšanu. Pēc bluķa sadegšanas noskatīšanās aicinām uzreiz doties mājup, lai neveidotu pulcēšanos.

19. decembrī Āraišu ezerpils Arheoloģiskā parka teritorijā ieeja bez maksas.

Pie Āraišu ezerpils Arheoloģiskā parka apmeklētāju centra ir iemirdzējusies Ziemassvētku eglīte un apmeklētājus sagaida Ziemassvētku vecīša brieži.

Atgādinam, ka Āraišu Aheoloģiskā parka apmeklētāju centrs un kultūrvēsturiskais objekts “Ezerpils” ir slēgti apmeklētājiem, bet pārējā āra teritorija ir atvērta.

 

 

 

 

 

 

 

Apmeklētāju centra būvniecība īstenota Eiropas Savienības fondu 2014.-2020. gada plānošanas perioda darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 5.5.1. specifiskā atbalsta mērķa "Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus" sadarbības projekta "Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos" (Nr.5.5.1.0/17/I/004) ietvaros. Amatas novada pašvaldība projektu īsteno sadarbībā ar Siguldas novada pašvaldību, kas ir projekta vadošais partneris.

 

 


Informāciju sagatavoja:

Dārta Ansone,
Amatas novada pašvaldības tūrisma speciāliste

 

 

Datums: 2020. gada 16. decembris