Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Labiekārtots tūrisma objekts pie Ieriķu stacijas

Labiekārtots tūrisma objekts pie Ieriķu stacijas

Noslēgušies laukuma labiekārtošanas darbi pie Ieriķu stacijas, kur uzstādīts virtuālās realitātes binoklis “Cēsu kaujas”.  Izmantojot ceļa būves seguma materiālu, izveidots vienlīmeņa segums un uzstādīti divi jauni soliņi ar atzveltni. 

Līdz ar labiekārtošanas darbiem noslēdzies projekts “Militārais mantojums”, kura gaitā pie Ieriķu dzelzceļa stacijas izveidots Cēsu kaujām veltīts tūrisma objekts – virtuālās realitātes binoklis. Tā ir iespēja ikvienam, izmantojot mūsdienu tehnoloģijas, uzzināt stāstu par Cēsu kauju pirmo posmu pie tilta pār Amatu.  

Piecu minūšu garo stāstu binoklī var aplūkot katru dienu bez maksas. Cēsu kauju atceres diena, 22. jūnijs, ir piemērots laiks, kad iepazīt Cēsu kauju notikumus.  

Objekts tapis "Latvijas un Igaunijas kopīgā Militārā Mantojuma tūrisma produkts (EST-LAT156)" projekta īstenošanas gaitā ar Cēsu novada pašvaldības un Eiropas Savienības Strukturālo un investīciju fondu mērķa "Eiropas teritoriālā sadarbība" Igaunijas–Latvijas pārrobežu sadarbības programmas finansējumu.  

Lai par Cēsu kaujām uzzinātu vairāk, “Militārā mantojuma” tūrisma projekta gaitā izstrādāts arī divu dienu tūrisma maršruts “Pa Cēsu kauju pēdām”. Ar to var iepazīties projekta mājas lapā militaryheritagetourism.info


Datums: 2023. gada 26. maijs