Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Projekts "Zaļais dzelzceļš" gūst starptautisku atzinību!

Projekts

5. septembrī Kocēnu novadā, Dikļu pilī norisinājās 9. Eiropas Zaļo ceļu balvas pasniegšanas ceremonija (European Greenways Association). Šogad tas gods organizēt šo pasākumu bija Latvijai, Vidzemes Tūrisma asociācijai un Latvijas Zaļo ceļu asociācija (Latvian Greenways Association). Katru otro gadu Eiropas Zaļo ceļu asociācija apbalvo labākos zaļos ceļus, kas divu gadu laikā sevi ir pierādījuši kā inovatīvus maršrutus, kā arī ir izveidojuši kvalitatīvu tūrisma produktu. Eiropas Zaļo ceļu asociācijas galveno apbalvoju saņēma Igaunijas-Latvijas programmas "Zaļais dzelzceļš" projekts, ko vadīja Vidzemes Tūrisma Asociācija un Amatas novada pašvaldība bija viens no partneriem. Savā teritorijā sakārtojām un nomarķējām bijušā dzelzceļa Ieriķi -Gulbene posmu sākot no Melturu stacijas.

5.septembrī norisinājās arī konference, kurā tika pārrunāta zaļo ceļu nozīmība tūrisma produkta veidošanā. Tika prezentēti labākie piemēri no Spānijas, Beļģijas, Itālijas, ?ehijas, Portugāles kā arī, protams, Estonia – Latvia Programme projekta “Zaļais Dzelzceļš” paveiktais. Apbalvošanas ceremonijā piedalījās arī Satiksmes Ministrs Tālis Linkaits un Tieslietu Ministrs, Latvijas Zaļo ceļu asociācijas prezidents Jānis Bordāns un LIAA Tūrisma departaments vadītāja Inese Šīrava.

Tomēr neapstāsimies pie paveiktā un turpināsim attīstīt zaļos ceļus!

Amatas novada pašvaldība plāno izveidot zaļā ceļa savienojumu no Melturiem līdz Ieriķiem kā arī šovasar iegādājās Drabešu pagasta "Ieriķu stacijas" ēku, kas piederēja valsts akciju sabiedrībai "Latvijas dzelzceļš". Apmeklētājiem skaistā ēka ir slēgta un nu jau krietnu laiku nepilda stacijas ēkas funkcijas. Stacijas ēka iegādāta ar mērķi turpināt attīstīt Zaļos dzelzceļus, ēka kalpos kā Amatas novada Zaļā ceļa maršruta Ieriķi - Gulbene sākuma punkts un vizītkarte.

Projekts "Zaļie Dzelzceļi" tiek īstenots un līdzfinansēts Igaunijas-Latvijas pārrobežu programmas ietvaros.

 

"Šis/ī atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu."

 

 

Datums: 2019. gada 12. septembris