Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Projekts "Zaļais dzelzceļš" ieiet noslēguma fāzē

 

 

 

Maija noslēgumā projekta partneri un ieinteresētās puses no Latvijas un Igaunijas tikās Valgā, lai pārrunātu Igaunijas -Latvijas prokjekta "Green Railways" ietvaros padarīto. No Amatas novada uz pasākumu devās Tūrisma attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas speciālistes – Dace Rubene un Anete Eglīte.

Ceļš zīmīgi uzsākās Valkā/Valgā: viena pilsēta – divas valstis. 29. maija rīta agrumā visi devās uz Gulbeni, kur visi brauciena dalībnieki varēja iepazīties ar izstādi "Dzelzceļš un Tvaiks". Lietus nevienu netraucēja izmēģināt spēkus, lai iekustinātu drezīnas, kā arī sliežu velosipēdu. Daudzi pirmo reizi apmeklēja Alūksnes Bānīša stacijas izstādi, kur dzelzceļa vēsture ir iedzīvināta dzīvesstāstos un laikmetu ainās, fotogrāfijās un videosižetos. Igaunijas pusē, pie Harglas, dalībnieki izgājā "zaļā dzelzceļa" posmu, kur zīmīgi arī pie Harglas upes tilta tika uzstādīta informatīva plāksne, kas vēsta par tilta vēsturi.

Vakarā Valgas stacijā, projekta dalībniekus, ar savu vizīti pagodināja Latvijas Republikas Satiksmes ministrs Tālis Linkaits. Viņš atzina, ka ņemot vērā, cik vēsturiski nozīmīgs ir dzelzceļš Latvijai, ir liels prieks un gods, ka vēsture tiek iedzīvināta ar zaļo ceļu tūrisma maršutiem.

Pēc aktīvām greenways vizītēm, nākošā diena tika veltīta konferencei. Dzelzceļi tika apskatīti no visām pusēm. Vēsturnieks Andris Biedriņš iepazīstināja ar līnijām, kuras arī ir iespējams iztīrīt un pielāgot tūrisma maršuta vajadzībām. Kā viens no svarīgākajiem un nozīmīgākajiem tika uzsvērts Rūjiena - Maizakīla virziens.

Pēdējo gadu laikā Vidzemē un Dienvidigaunijā ir atjaunoti izveidoti aptuveni 300km velo un kājāmgājēju maršruti (greenways), kas ved izmantojot kādreizējās dzelzceļa līnijas, izveidoti jauni tūrisma objekti: sliežu velosipēdi un drezīnas.

Amatas novadā “Zaļā dzelzceļa” posms ir veicinājis veitējās uzņēmējdarbības sarosīšanos un jaunu piedāvājumu veidošanos kā piemēram, velosipēdu un slēpju nomu, kempinga vietu, izbraucienu ar haskijiem ziemā un vasarā izveidi. Ieguvēji būs arī apkārtnes tūrisma objekti un viesu nami.

 

 

Datums: 2019. gada 5. jūnijs